HaberlerDünyaFransa'da polise Müslümanları fişleme izni verildi

Fransa'da polise Müslümanları fişleme izni verildi

​Devletin güvenliği bahane edilerek polisin ve jandarmanın insanların siyasi ve dini görüşlerini fişlemesine izin veren Fransa Hükümetinin aralık ayında yayımladığı kararnameler, Fransa Danıştay'ı tarafından onandı.

Fransa'da polise Müslümanları fişleme izni verildi

Fransa'da Danıştay, onayladığı hükümet kararnamelerinin düşünce ve din özgürlüğünü ihlal etmediğini öne sürerek sendikaların söz konusu kararnamelerle ilgili itirazları hakkındaki kararını açıkladı.

4 Aralık'ta hükümetin kararıyla yayımlanan kararnamelerdeki düzenlemeler, dernekleri de kapsıyor.

Kararnamelere göre, sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar, yorumlar ve Fransa'nın toprak bütünlüğünü tehdit ettiği iddia edilen kişiler listelenip fişlenebilecek.

İLGİLİ HABERLER

Mescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkeDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vakaRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vaka
SIRADAKİ HABER