HaberlerDünyaFransa'da öğretmenler grev başlattı

Fransa'da öğretmenler grev başlattı

​Coronavirus salgın krizinin yönetilemediği Fransa'da öğretmen ve okul hemşireleri çalışma koşulları gerekçesiyle greve gitti.

Fransa'da öğretmenler grev başlattı

Ülkede faaliyet gösteren sendikaların çağrısıyla, hükümetin Covid-19 salgınının getirdiği sağlık krizini yönetemediği ve çalışma koşullarını iyileştirmediği gerekçesiyle öğretmenler ve okul hemşireleri protesto etmek için greve gitti.

Başkent Paris'te düzenlenen protesto gösterilerine katılan öğretmen ve hemşireler, Lüksemburg Bahçelerinden Grenelle Caddesi'ne yürüdü.

Aldıkları ücreti protesto eden eğitimciler ve sağlıkçılar, maaşlarının diğer ülkedeki öğretmenlere göre yüzde 7 az olduğunu belirtiyor.

İLGİLİ HABERLER

Covid-19 vaka sayısı 114 milyonu ölü sayısı 2 milyon 530 bini geçtiCovid-19 vaka sayısı 114 milyonu ölü sayısı 2 milyon 530 bini geçtiBrezilya Meksika ve Arjantin'de Covid-19 bilançosu ağırlaşıyorBrezilya Meksika ve Arjantin'de Covid-19 bilançosu ağırlaşıyorIrak'ta protestoların hedefindeki Zikar Valisi istifa ettiIrak'ta protestoların hedefindeki Zikar Valisi istifa ettiDışişlerinden Mali'de askerlere yönelik saldırıya kınamaDışişlerinden Mali'de askerlere yönelik saldırıya kınamaFransa'da son 24 saatte 25 bin 207 kişide Covıd-19 vakasıFransa'da son 24 saatte 25 bin 207 kişide Covıd-19 vakası
SIRADAKİ HABER