HaberlerDünyaFransa'da bir ay boyunca tam gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Fransa'da bir ay boyunca tam gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak

​Başkent Paris’in de içinde bulunduğu 16 ilde bir ay boyunca tam sokağa çıkma yasağı uygulanacağı belirtildi.

Fransa'da bir ay boyunca tam gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 200'den fazla ülkeye yayılan Coronavirus salgınının Avrupa'da en çok etkilediği ülkeler arasında yer alan Fransa'da bilanço her geçen gün ağırlaşıyor.

Artan vaka sayıları yetkilileri endişelendirirken salgına karşı yeni tedbirler alındı. Vaka sayılarının istenilen seviyeye düşmemesi nedeniyle tam gün sokağa çıkma yasağının uygulanmasına karar verildi.

Başkent Paris'in de aralarında bulunduğu 16 ilde yarın gece 00.00'dan itibaren uygulanacak.

Ülkede şu ana kadar yaklaşık 10 milyon kişide virüs tespit edilirken, salgın nedeniyle 90 binden fazla kişi de öldü.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER