HaberlerDünyaFransa'da 2 milyon ördek itlaf edildi

Fransa'da 2 milyon ördek itlaf edildi

Ülkenin güneybatısındaki 8 bölgede, kuş gribi salgını nedeniyle 2 milyon ördeğin itlaf edildiği belirtildi.

Fransa'da 2 milyon ördek itlaf edildi

Fransa Gıda ve Tarım Bakanı Julien Denormandie, "390'a yakın çiftlikte kuş gribi vakaları tespit edildi. Buna karşı tek çözüm önleyici itlafa gitmek yani virüsün yayılmasını önlemek. Bu nedenle yaklaşık 2 milyon ördeği itlaf ettik." dedi.

Virüsün sadece ördekten ördeğe bulaştığı, bu nedenle yumurta, tavuk ve ördek tüketiminde bir sakınca bulunmadığı belirtiliyor.

Fransa'nın güneybatısındaki bölgelerde, 2015-2017 yılları arasında görülen kuş gribi salgınlarında milyonlarca kümes hayvanı itlaf edilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER