HaberlerDünyaFilistinliler Miraç Kandili’ni Mescid-i Aksa’da ihya etti

Filistinliler Miraç Kandili’ni Mescid-i Aksa’da ihya etti

İşgal rejiminin tüm kısıtlama ve engellemelerine rağmen on binlerce Filistinli, Miraç Kandili’ni, bu hadisenin merkezinde yer alan Mescid-i Aksa’da ihya etti.

Filistinliler Miraç Kandili’ni Mescid-i Aksa’da ihya etti

İşgal altındaki Batı Şeria ve 1948 Toprakları’ndan gelenlerin de aralarında bulunduğu 50 binden fazla Filistinli, Coronavirus salgınının yayılmasını önleme kapsamında alınan tedbirlere riayet ederek dini ibadetlerini Aksa’da ifa etti. Harem-i Şerif'in çevresindeki Eski Şehir bölgesinin sokaklarında uzun zamandan sonra bir kez daha yoğunluk yaşandı.

Efendimizin Miraç gecesinde yaşadıklarını anmak üzere Aksa’da toplanan Filistinliler, tarifsiz bir huzur ve tarif edilmesi zor bir saadet hissettiklerini belirtti. 

Öte yandan işgalcilerin, Mescid-i Aksa'da kandil gecesini ihya etmek isteyen binlerce Batı Şerialı ve Kudüslü Filistinliye engel olduğu bildirildi. 

İşgal askerleri, Batı Şeria ile 1948 Toprakları’nın farklı bölgelerinden Miraç gecesi münasebetiyle ibadetlerini Mescid-i Aksa'da eda etmek isteyen binlerce Filistinlinin girişine mâni olmaya çalıştı.

Aynı zamanda işgalciler, Mescid-i Aksa’nın es-Silsile Kapısı’ndan çıktığı sırada Vaaz ve İrşad Müdürü Şeyh Halid el-İsavi’yi alıkoydu.

Keza işgalciler, dün sabah Şeyh İkrime Sabri’yi Kudüs’ün es-Suvvane Mahallesi'nde bulunan evine baskın düzenleyerek alıkoymuştu.

Şeyh Sabri, dün Filistinlilere Miraç Kandili münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya gitme çağrısı yapmıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER