HaberlerDünyaFilistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısı

Filistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısı

Dünya Müslüman Alimler Birliğinin çağrısı üzerine 8-14 Mart tarihleri arasında bu yıl ilk defa idrak edilecek olan "Dünya Kudüs Haftası" kapsamında Gazze'de bir basın toplantısı düzenlendi.

Filistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısı

Gazze'deki Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanlığında düzenlenen basın toplantısında, 14 Mart'a kadar sürecek olan “Dünya Kudüs Haftası” faaliyetlerinin başlatıldığı duyuruldu.

Basın toplantısında konuşan Uluslararası Kudüs Müessesesi Başkanı Ahmed Ebu Halebiyye, Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunmanın şer'i bir görev olduğunu söyledi.

Ebu Halebiyye, Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunma konusunda gevşeklik göstermenin büyük bir vebal olduğuna vurgu yaptı.

Söz konusu savunmanın canla, malla, ilim ve düşünceyle, medya ve işgale karşı direnişi destekleme yoluyla yapılabileceğini dile getiren Ebu Halebiyye, Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunmanın her Müslüman için büyük bir şeref olduğunu kaydetti.

Mukaddes toprakların siyonistlerin saldırılarına maruz kaldığını ifade eden Ebu Halebiyye, Kudüs halkının işgalcilerin planlarına karşı gösterdiği cesur direnişle tarih yazdığını belirtti.

Filistin Vakıflar Bakanlığı, "Dünya Kudüs Haftası" faaliyetleri kapsamında tüm Müslümanlardan hutbe, konferans, panel, sesli ve görüntülü kayıt, televizyon ve radyo programları aracılığıyla Filistin davasına destek verilmesi çağrısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER