HaberlerDünyaFilistin köyü Arakib 183'üncü kez siyonist işgal rejimi tarafından yıkıldı

Filistin köyü Arakib 183'üncü kez siyonist işgal rejimi tarafından yıkıldı

Siyonist işgal rejimi, ülkenin güneyindeki Necef Çölü'nde bulunan ve Filistinlilerin yaşadığı Arakib köyündeki evleri 183’üncü kez yıktı.

Filistin köyü Arakib 183'üncü kez siyonist işgal rejimi tarafından yıkıldı

Filistin Enformasyon Merkezi'nin resmî sitesinde yer alan habere göre, Arakib'i Savunma Komitesi Üyesi Aziz et-Turi, işgalcilerin, Filistinli 22 ailenin yaşadığı Arakib köyünü bir kez daha yıktığını belirtti.

Bunun Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen 8’inci yıkım olduğunu ifade eden Turi, yıkılan yapıları en kısa sürede yeniden yapacaklarını söyledi.

Turi, işgalcilerin, yağmurlu havaya ve aşırı soğuğa rağmen köyü yıktığına dikkati çekerek, “Bizler özgür bireyler olarak hayatta kaldığımız sürece Arakib’i asla terk etmeyeceğiz.” dedi.

İşgal rejimi, köyün "yasa dışı yollarla kurulduğunu ve yıkılması gerektiğini" iddia ediyor. Köy halkı ise bu toprakların, siyonist rejimin kurulmasından çok önce dedelerinden kendilerine miras kaldığını vurguluyor.

Köylüler her yıkım sonrası evlerini yeniden inşa ediyor. Köylüler, işgalcilerin, her yıkım işleminin ardından ahşap ve plastik malzemelerle evlerini yeniden inşa ederek direnişlerini sürdürüyor.

Necef bölgesindeki diğer köylerde olduğu gibi Arakib'e de elektrik ve su gibi zorunlu hizmetleri sunmayan işgal rejimi, bölgede yaşayan Filistinlilerin arazi mülkiyetini de tanımıyor.

Filistin kaynaklarına göre, siyonist işgal rejimi, bugüne kadar 220 bin Filistinlinin yaşadığı 12 milyon dönümlük Necef Çölü'nün 11 milyon dönümüne el koydu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER