HaberlerDünyaFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak

Filistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak

Filistin seçimleri yaklaşırken, aday listeleri de yavaş yavaş şekilleniyor. Filistin eski başbakanlarından Selam Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacağını açıkladı.

Filistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak

Feyyad, bağımsız şahsiyetlerden oluşan bir aday listesi hazırlama çalışmalarını sürdürdüğünü, seçimlerden önce hiçbir grupla koordinasyon yapmayacağını ve seçimlerden sonra da herhangi bir çoğunluk koalisyonuna girmeyeceğini söyledi.

Feyyad konuya dair yaptığı açıklamada, “Açıkça ifade ediyorum. Bahsettiğim bağımsızlık sadece adayların herhangi bir partiye mensup olmamaları anlamına gelmiyor. Ayrıca parlamento grubumuz hiçbir örgütün veya grubun uzantısı olmayacak” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin girişimiyle bir seçim ittifakına katılacağı iddialarını yalanlayan Feyyad, Filistinlilerin hâlihazırda ihtiyaç duydukları şeyin çoğunluk hükümeti değil Filistin siyasi sistemini oluşturan tüm grupların tam bir ortaklıkla karar mekanizmasına katılacağı milli birlik hükümeti olduğunu belirtti.

Filistin 22 Mayıs’ta yapılacak parlamento seçimlerine hazırlanırken, yarışa katılacak aday listelerinin teşkili için yürütülen çalışmalar da hız kazandı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER