HaberlerDünyaFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak

Filistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak

Filistin seçimleri yaklaşırken, aday listeleri de yavaş yavaş şekilleniyor. Filistin eski başbakanlarından Selam Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacağını açıkladı.

Filistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak

Feyyad, bağımsız şahsiyetlerden oluşan bir aday listesi hazırlama çalışmalarını sürdürdüğünü, seçimlerden önce hiçbir grupla koordinasyon yapmayacağını ve seçimlerden sonra da herhangi bir çoğunluk koalisyonuna girmeyeceğini söyledi.

Feyyad konuya dair yaptığı açıklamada, “Açıkça ifade ediyorum. Bahsettiğim bağımsızlık sadece adayların herhangi bir partiye mensup olmamaları anlamına gelmiyor. Ayrıca parlamento grubumuz hiçbir örgütün veya grubun uzantısı olmayacak” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin girişimiyle bir seçim ittifakına katılacağı iddialarını yalanlayan Feyyad, Filistinlilerin hâlihazırda ihtiyaç duydukları şeyin çoğunluk hükümeti değil Filistin siyasi sistemini oluşturan tüm grupların tam bir ortaklıkla karar mekanizmasına katılacağı milli birlik hükümeti olduğunu belirtti.

Filistin 22 Mayıs’ta yapılacak parlamento seçimlerine hazırlanırken, yarışa katılacak aday listelerinin teşkili için yürütülen çalışmalar da hız kazandı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER