HaberlerDünyaFilistin'den Siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına tepki

Filistin'den Siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına tepki

Dünyanın Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele ettiği bir süreçte Siyonist işgal rejimi, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan bir hastaneye saldırı düzenledi.

Filistin'den Siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına tepki

İşgal altındaki Filistin topraklarında her geçen gün saldırılarını artırarak devam ettiren işgal rejimi, insanlığın en temel ihtiyacı olan hastaneye saldırı düzenleyerek, uluslararası hukuku hiçe saydı.

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, saldırının Cenevre Sözleşmeleri doğrultusunda uluslararası hukuk ve insancıl hukukun ihlali ve insanlığa karşı suç olduğu belirtildi.

Yapılan saldırının barbarca olduğu vurgulanan açıklamada, sağlık merkezleri ve hastanelere dönük bu saldırıya, boyutuna uygun bir şekilde karşılık verilmesi gerektiği kaydedildi.

Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, yaptığı yazılı açıklamada ise Siyonist işgal rejiminin sabah saatlerinde Ramallah Devlet Sağlık Kompleksi sahasına göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle saldırı düzenlediğini belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER