HaberlerDünyaFilistin'den Siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına tepki

Filistin'den Siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına tepki

Dünyanın Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele ettiği bir süreçte Siyonist işgal rejimi, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan bir hastaneye saldırı düzenledi.

Filistin'den Siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına tepki

İşgal altındaki Filistin topraklarında her geçen gün saldırılarını artırarak devam ettiren işgal rejimi, insanlığın en temel ihtiyacı olan hastaneye saldırı düzenleyerek, uluslararası hukuku hiçe saydı.

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, saldırının Cenevre Sözleşmeleri doğrultusunda uluslararası hukuk ve insancıl hukukun ihlali ve insanlığa karşı suç olduğu belirtildi.

Yapılan saldırının barbarca olduğu vurgulanan açıklamada, sağlık merkezleri ve hastanelere dönük bu saldırıya, boyutuna uygun bir şekilde karşılık verilmesi gerektiği kaydedildi.

Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, yaptığı yazılı açıklamada ise Siyonist işgal rejiminin sabah saatlerinde Ramallah Devlet Sağlık Kompleksi sahasına göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle saldırı düzenlediğini belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 408 bini geçtiABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 408 bini geçtiBM'den siyonist işgal rejiminin yeni yerleşim birimi kararına tepkiBM'den siyonist işgal rejiminin yeni yerleşim birimi kararına tepkiMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar Erbil’de temaslarda bulunduMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar Erbil’de temaslarda bulunduSiyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktüSiyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktüDünya Sağlık Örgütü: Dünya ahlaki bir başarısızlığın eşiğindeDünya Sağlık Örgütü: Dünya ahlaki bir başarısızlığın eşiğinde
SIRADAKİ HABER