HaberlerDünyaFilistin'den Siyonist işgal rejimi saldırılarına ilişkin açıklama

Filistin'den Siyonist işgal rejimi saldırılarına ilişkin açıklama

Filistin Dışişleri Bakanlığı, Siyonist işgal rejiminin sabah saatlerinde Kubbetu's Sahra Camisi'ne girerek restorasyonda çalışan işçileri gözaltına almakla tehdit etmesine tepki gösterdi.

Filistin'den Siyonist işgal rejimi saldırılarına ilişkin açıklama

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazışı açıklamada, baskının, El-Mervani Camisi'ndeki periyodik bakım çalışmalarının engellenmesinden bir gün sonra gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Mescid-i Aksa ve çevresine yönelik baskınlarla Müslümanların duygularını provoke ettiği belirtilen açıklamada, "Mescid-i Aksa'nın karşı karşıya olduğu durum, bölgeyi dini çatışma alanına sürükleme çağrısıdır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında ise Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) başta olmak üzere uluslararası kurumlara, Kudüs'te bulunan kutsal mekanlara yönelik saldırılar karşısındaki sorumluluklarını yerine getirmeleri çağrısında bulunuldu.

İLGİLİ HABERLER

Ekvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralıEkvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralıFilistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısıFilistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısıİran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "nükleer anlaşma" açıklamasıİran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "nükleer anlaşma" açıklamasıABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER