HaberlerDünyaFilistin'deki kayıtlı seçmen sayısı açıklandı

Filistin'deki kayıtlı seçmen sayısı açıklandı

​Filistin Merkezi Seçim Komisyonu Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde yapılacak genel seçimler için 2,57 milyon seçmenin kayıtlı olduğunu açıkladı.

Filistin'deki kayıtlı seçmen sayısı açıklandı

Filistin Merkezi Seçim Komisyonu, ülkedeki seçmen kayıtlarının bu gece yarısı sona ermesinin planlandığını açıkladı.

İşgalci Siyonist rejimin kimlik kartlarına sahip Doğu Kudüs'teki Filistin vatandaşlarının seçmen kütüğüne kayıt yaptırmadan da genel seçimlere katılacakları belirtildi.

Filistin topraklarında 2,8 milyon Filistinlinin oy kullanma hakkı var.

Filistin'deki Ramallah yönetiminin Başbakanı Mahmud Abbas, 2021 genel seçimler kapsamında 22 Mayıs'ta milletvekili, 31 Temmuz'da cumhurbaşkanlığı ve 31 Ağustos'ta da Filistin Ulusal Konseyi seçimlerinin yapılacağını duyurmuştu.

Filistin topraklarındaki son parlamento seçimleri, Hamas'ın 132 sandalyenin 74'ünün çoğunluğunu kazandığı 2006 yılının sonlarında yapıldı. Abbas, 2005 yılında Filistin Yönetimi'nin başkanı seçildi.

Hamas ve El Fetih arasındaki gerginlik, Hamas'ın Gazze Şeridi'ni Fetih'ten devralmasıyla 2007'de başladı. O zamandan beri Filistin toprakları, Hamas kontrolündeki Gazze Şeridi ve El Fetih'in hâkimiyetindeki Batı Şeria olarak ikiye ayrıldı.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER