HaberlerDünyaFilistin'de seçim kararı doğru yönde atılmış bir adım

Filistin'de seçim kararı doğru yönde atılmış bir adım

Filistinli Milletvekili Basim Zearir, seçimlerin yapılacak olmasının doğru yönde atılmış bir adım olduğunu ve Filistin halkının bu adımı uzun süredir beklediğini söyledi.

Filistin'de seçim kararı doğru yönde atılmış bir adım

Zearir, bölünmüşlüğün sona ermesi ve Filistinlilerin birlik ve beraberliğe kavuşması için seçim çalışmalarının sonuna kadar yolunda gitmesi gerektiğini belirtti.

Filistin halkının özgür iradesini yansıtabilmek için hiçbir baskı olmadan sandığa gidebilmesi gerektiğine dikkat çeken Zearir, seçim takviminin açıklanmasının önemine rağmen seçimlerden önce yapılması gerekenler olduğuna işaret etti.

Filistin halkının bölünmüşlük hali sebebiyle yıllarca sıkıntı çektiğini ve birçok zulme maruz kaldığını kaydeden Zearir, hak sahiplerine maddi ve manevi haklarının geri iade edilmesi çağrısında bulunarak, önümüzdeki günlerde Kahire’de bir araya gelecek Filistinli grupların temsilcilerinin sorumluluk duygusuyla hareket ederek Filistin halkının çıkarlarına öncelik vermelerini istedi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER