HaberlerDünyaFilistin'de Coronavirus vaka sayısı 123 bini geçti

Filistin'de Coronavirus vaka sayısı 123 bini geçti

​Filistin'de Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin saısının 33 artarak bin 62'ye yükseldi.

Filistin'de Coronavirus vaka sayısı 123 bini geçti

Filistin Sağlık Bakanlığı, ülkedeki Coronavirus vakalarıyla ilgili son tabloyu açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada, yapılan testler sonucu ülke genelinde  bin 845 yeni vakanın tespit edildiği toplam hasta sayısının 123 bin 2'ye yükseldiği belirtildi.

Son 24 saatte 33 kişinin daha hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada, salgın nedeniyle toplam can kaybının bin 62'ye çıktığı ifade edildi.

Bugünkü can kayıplarının 13'nün abluka altındaki Gazze şeridinde 20'sinin ise siyonist işgal rejiminin işgal ettiği Batı Şeria ve Kudüs'te yaşandığı bildirildi.

Açıklamada, 83 kişinin durumunun ağır olduğu belirtilerken salgın başlangıcından bu yana iyileşen sayısının da 96 bin 531 olduğunu kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Rusya'da Covid-19 nedeniyle can kaybı 612 artarak 68 bine dayandıRusya'da Covid-19 nedeniyle can kaybı 612 artarak 68 bine dayandıBağdat'taki patlamada ölü ve yaralılar varBağdat'taki patlamada ölü ve yaralılar varKudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinKudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladı
SIRADAKİ HABER