HaberlerDünyaFilipinler'deki Türk okullarına ordudan anlamlı ödül

Filipinler'deki Türk okullarına ordudan anlamlı ödül

Filipinler'de faaliyet gösteren Türk okullarına, ülke silahlı kuvvetleri tarafından barışa katkı ödülü verildi. Filipinler silahlı kuvvetleri, Zamboanga şehrinde faaliyet gösteren Tolerance Türk Okulları'na bölge barışına katkılarından dolayı ödül takdim etti. Ordu, Türk okullarının Mindanao bölgesinde yaşanan iç karışıklık ve çatışmalarda mağdur olan ve evsiz kalan 38 bin insana yardım elinin uzatılmasında aracı olduğunu hatırlatarak bu girişimi karşılıksız bırakmak istemediklerini duyurdu. Böl

Filipinler'deki Türk okullarına ordudan anlamlı ödül
Filipinler'de faaliyet gösteren Türk okullarına, ülke silahlı kuvvetleri tarafından barışa katkı ödülü verildi. Filipinler silahlı kuvvetleri, Zamboanga şehrinde faaliyet gösteren Tolerance Türk Okulları'na bölge barışına katkılarından dolayı ödül takdim etti. Ordu, Türk okullarının Mindanao bölgesinde yaşanan iç karışıklık ve çatışmalarda mağdur olan ve evsiz kalan 38 bin insana yardım elinin uzatılmasında aracı olduğunu hatırlatarak bu girişimi karşılıksız bırakmak istemediklerini duyurdu.
Bölgede Türk okullarının aracılığıyla Kimse Yok mu Derneği ve gönüllü kuruluşlar ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtmıştı.

Tolerance Türk Okulları Genel Müdürü Zafer Elen, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada, Türk okullarınına verilen ödülden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ödülün barışa katkı gibi önemli bir konuda verilmesinin ise, Türk okullarının bu ülkedeki misyonunun anlaşıldığının göstergesi olduğunu aktaran Elen, bundan sonra da barışa katkı için köprü olmaya devam edeceklerini ifade etti.
Elen, barışa katkı için bu ülkede ilk kez ödül almadıklarını hatırlatarak," 2011 yılında yine bölge emniyet müdürlüğü tarafından barışa katkı ödülü almıştık. 2012 yılında da Tolerance Türk Okulları'na barış elçisi ödülü takdim edilmişti". dedi.

Ordu tarafından düzenlenen törende söz konusu ödül, okul yetkililerine takdim edildi.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER