HaberlerDünyaFilipinler’de bombalı saldırı: 3 ölü, 22 yaralı

Filipinler’de bombalı saldırı: 3 ölü, 22 yaralı

Filipinlerin Kuzey Corabato iline bağlı olan M'lang kasabasında meydana gelen patlamada; 3 kişi öldü, 22 kişi de yaralandı.Kuzey Corabato Belediye Başkanı Joselito Pinol yaptığı açıklamada, elinde çanta olan 2 kişinin bomba yüklü çantayı...

Filipinler’de bombalı saldırı: 3 ölü, 22 yaralı
Filipinlerin Kuzey Corabato iline bağlı olan M'lang kasabasında meydana gelen patlamada; 3 kişi öldü, 22 kişi de yaralandı.

Kuzey Corabato Belediye Başkanı Joselito Pinol yaptığı açıklamada, elinde çanta olan 2 kişinin bomba yüklü çantayı bıraktıktan sonra motosiklet ile olay yerinden uzaklaştığını söyledi. Yapılan bombalı saldırı sonucu 2 kişi olay yerinde 1 kişi ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Ayrıca patlamada 22 kişinin de yaralandığı belirtildi. Patlamayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Öte yandan 16 Kasım'da Kuzey Cotabato yakınındaki bir ilkokula bombalı saldırı gerçekleştirilmiş, meydana gelen patlama sonucu 1 kişi ölmüş, 17 kişi ise yaralanmıştı. Okulun yakınına yerleştirilen iki bomba da son anda fark edilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER