HaberlerDünyaFilipinler Rus aşısına acil kullanım izni verdi

Filipinler Rus aşısına acil kullanım izni verdi

Filipinler Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Rusya'nın Sputnik V aşısının Covıd-19'a karşı kullanılması için acil kullanım izni verdiklerini açıkladı.

Filipinler Rus aşısına acil kullanım izni verdi

Filipinler Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), FDA Genel Direktörü Enrique Domingo, yaptığı açıklamada, Sputnik V aşısının potansiyel faydalarının risklerinden daha fazla olduğuna dikkat çekti.

Domingo, Rus yapımı aşının "18 yaş ve üstü, klinik olarak sağlıklı kişilere" uygulanabileceğini söyledi.

Rusya'nın aşısı, Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca ve Sinovac aşılarından sonra Filipinler'de acil kullanımı izni verilen dördüncü aşı oldu.

Filipinler hükümeti, sağlık çalışanları, yaşlılar ve yoksullardan başlayarak bu yıl 70 milyon Filipinliyi aşılamayı hedefliyor.

Filipinler şimdiye kadar 12 bin 887 ölüm dahil 640 bin 984 doğrulanmış Covid-19 vakası bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER