HaberlerDünyaFilipinler Rus aşısına acil kullanım izni verdi

Filipinler Rus aşısına acil kullanım izni verdi

Filipinler Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Rusya'nın Sputnik V aşısının Covıd-19'a karşı kullanılması için acil kullanım izni verdiklerini açıkladı.

Filipinler Rus aşısına acil kullanım izni verdi

Filipinler Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), FDA Genel Direktörü Enrique Domingo, yaptığı açıklamada, Sputnik V aşısının potansiyel faydalarının risklerinden daha fazla olduğuna dikkat çekti.

Domingo, Rus yapımı aşının "18 yaş ve üstü, klinik olarak sağlıklı kişilere" uygulanabileceğini söyledi.

Rusya'nın aşısı, Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca ve Sinovac aşılarından sonra Filipinler'de acil kullanımı izni verilen dördüncü aşı oldu.

Filipinler hükümeti, sağlık çalışanları, yaşlılar ve yoksullardan başlayarak bu yıl 70 milyon Filipinliyi aşılamayı hedefliyor.

Filipinler şimdiye kadar 12 bin 887 ölüm dahil 640 bin 984 doğrulanmış Covid-19 vakası bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER