HaberlerDünyaFerguson protestoları ABD geneline yayıldı

Ferguson protestoları ABD geneline yayıldı

ABD'nin Ferguson kentinde silahsız siyahi bir genci öldüren polis memuru Darren Wilson'un yargılanmamasına karar verilmesinin ardından başlayan protestolar yayılarak devam ediyor. Soruşturma Kurulu'nun (Jüri) polis memuru Wilson lehine verdiği...

Ferguson protestoları ABD geneline yayıldı
ABD'nin Ferguson kentinde silahsız siyahi bir genci öldüren polis memuru Darren Wilson'un yargılanmamasına karar verilmesinin ardından başlayan protestolar yayılarak devam ediyor.

Soruşturma Kurulu'nun (Jüri) polis memuru Wilson lehine verdiği karar, ABD’nin 115 şehrinde protesto edildi. Sokaklara dökülen protestocular zaman zaman polisle çatıştı. Trafik akışını engellemek isteyen protestocuların bir kısmı polis tarafından gözaltına aldı. Ülke genelinde 100’den fazla kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

NEW YORK’TA LİNCOLN TÜNELİ PROTESTOCULAR TARAFINDAN KAPATILDI

New York'ta Union Square'de toplanan büyük bir topluluk, Lincoln Tüneli’ne doğru yürüyüşe geçti. Tüneli trafiğe kapatmaya çalışan protestocular polisin müdahalesi ile karşılaştı. Eylem sebebiyle bir süre tüneli trafiğe kapatmak zorunda kalan polis, protestocuların Times Meydanı’na yönelmesi ile tüneli tekrar trafiğe açtı. Kalabalık grup, "Adalet yoksa barış da yok" “Polis git Darren Wilson’u tutukla”, “Adalet istiyoruz” sloganları ve pankartlarla Times Square'e doğru yürüdü. Burada bir süre tepkilerini sloganlarla dile getiren göstericilere zaman zaman polis müdahale ederken, bazı göstericiler gözaltına alındı. Daha sonra 6. Cadde üzerinden şehrin aşağı bölgesine yürüyen protestocular, Williamsburg Manhattan Köprüsü’ndeki trafiğin bir süre aksamasına neden oldu.

Missouri eyaletinde Vali Jay Nixon, jüri kararı açıklanmadan olağanüstü hal ilan etmiş ve yarın okulların tatil edildiğini duyurmuştu. St. Louis'de Ulusal Muhafız Birlikleri kritik binaları koruma altına alırken Vali Nixon, halka itidal çağrısında bulundu. Nixon, 2 binden fazla muhafızın gece boyunca görev yapacağını açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER