HaberlerDünyaFas'taki gruplardan ülkelerinin işgalci siyonist rejimle normalleşmesine tepki

Fas'taki gruplardan ülkelerinin işgalci siyonist rejimle normalleşmesine tepki

​ABD Başkanı Donald Trump'ın, Fas ile Siyonist işgal rejimi ilişkilerin "normalleştiğini" duyurmasının ardından Fas'taki insan hakları ve sivil toplum örgütleri kararı reddettiklerini ifade ettiler.

Fas'taki gruplardan ülkelerinin işgalci siyonist rejimle normalleşmesine tepki

Fas Adalet ve Yardımlaşma Grubu, ülkelerinin işgalci siyonist rejimle normalleşme kararını bir "felaket" olarak nitelendirdi.

Grup ayrıca bu adımın sonuçsuz kalacağını ifade etti.

Fas Ulusun Amaçlarını Destekleme Derneği de kararın Filistin davasına ve halkına ihanet olduğunu vurgulayarak, normalleşme adımının ayrıca Filistin haklarını destekleyen Fas halkına büyük bir hakaret olduğunu ifade etti.

Demokratik Yaklaşım partisine yakın olan Ulusal Halklarla Dayanışma Ağı da normalleşme kararını tanımadıklarını kaydetti.

Ayrıca, sosyal medyadaki bir dizi aktivist de Fas ile işgalci siyonist rejimin ilişkilerini normalleştirmeye gitmesinin tehlikesine ve yanlışlığına dikkat çekti.

​ABD Başkanı Donald Trump, Batı Sahra üzerinde Fas'ın hakimiyetini tanıma kararı aldığını ve Fas ile işgalci siyonist rejimin "tam diplomatik ilişki kurulması için anlaşmaya vardığını" açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER