HaberlerDünyaFas işgalci siyonist rejimle normalleşmeye hız verdi

Fas işgalci siyonist rejimle normalleşmeye hız verdi

​​Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Batı Sahra rüşveti karşısında işgalci siyonist rejimle normalleşmeye giden Fas, ihanet anlaşmasına hız verdi.

Fas işgalci siyonist rejimle normalleşmeye hız verdi

Fas Dışişleri Bakanı Nasser Bourita ile işgalci Siyonist rejimin Ulusal Güvenlik Danışmanı Meir Ben-Shabbat, bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından yapılan açıklamada, iki tarafın çalışma grupları kurma konusunda anlaştığı; bu konuların yatırım, tarım, su, çevre, turizm, bilim, yenilik ve enerji gibi alanlarda işbirliğini kapsadığı belirtildi.

Öte yandan Faslı üst düzey bir heyetin, anlaşmaların şartlarını tamamlamak için Şubat ayında işgal rejimine gitmesi bekleniyor.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 11 Aralık 2020'de Batı Sahra üzerinde Fas'ın hakimiyetini tanıma kararı aldığını ve Fas ile işgalci siyonist rejimin "tam diplomatik ilişki kurulması için anlaşmaya vardığını" açıklamıştı. Fas, 22 Aralık'ta da "ihanet anlaşması"na imza atmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Meksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümMeksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildiAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildiABD destekli muhalif Guaido kamu görevlerinden men edildiABD destekli muhalif Guaido kamu görevlerinden men edildiHindistan'da salgına bağlı günlük ölüm ve vakalar artış gösterdiHindistan'da salgına bağlı günlük ölüm ve vakalar artış gösterdi
SIRADAKİ HABER