HaberlerDünyaFas işgalci siyonist rejimle normalleşmeye hız verdi

Fas işgalci siyonist rejimle normalleşmeye hız verdi

​​Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Batı Sahra rüşveti karşısında işgalci siyonist rejimle normalleşmeye giden Fas, ihanet anlaşmasına hız verdi.

Fas işgalci siyonist rejimle normalleşmeye hız verdi

Fas Dışişleri Bakanı Nasser Bourita ile işgalci Siyonist rejimin Ulusal Güvenlik Danışmanı Meir Ben-Shabbat, bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından yapılan açıklamada, iki tarafın çalışma grupları kurma konusunda anlaştığı; bu konuların yatırım, tarım, su, çevre, turizm, bilim, yenilik ve enerji gibi alanlarda işbirliğini kapsadığı belirtildi.

Öte yandan Faslı üst düzey bir heyetin, anlaşmaların şartlarını tamamlamak için Şubat ayında işgal rejimine gitmesi bekleniyor.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 11 Aralık 2020'de Batı Sahra üzerinde Fas'ın hakimiyetini tanıma kararı aldığını ve Fas ile işgalci siyonist rejimin "tam diplomatik ilişki kurulması için anlaşmaya vardığını" açıklamıştı. Fas, 22 Aralık'ta da "ihanet anlaşması"na imza atmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER