HaberlerDünyaFas'ın Siyonist işgal rejimiyle normalleşmesi Gazze'de protesto edildi

Fas'ın Siyonist işgal rejimiyle normalleşmesi Gazze'de protesto edildi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Sudan'ın ardından Fas'ın da Siyonist işgal rejimiyle "İlişkilerini normalleştirmesi anlaşması" işgal altındaki Filistin topraklarında protesto edildi.

Fas'ın Siyonist işgal rejimiyle normalleşmesi Gazze'de protesto edildi

İşgal altındaki Gazze şeridinde düzenlene protestolarda, Siyonist işgal rejimiyle yapılan sözde normalleşme anlaşmalarına tepki gösterildi.

Siyonist işgal rejimiyle yapılan sözde normalleşme anlaşmalarının Filistin davasına ihanet olduğunu belirten göstericiler, Arap ülkelerinin tutumunu kınadı.

Gösterilerde halka seslenen HAMAS yetkilisi Mahmud ez-Zehar, "Fas'ın israil'le ilişkilerini normalleştirmesi, Filistin davasının sırtına saplanmış bir bıçaktır, bu davaya ihanettir, halkın haklarına yapılmış bir hakarettir." dedi.

Fas halkını bu karara karşı koymaya davet eden Zehar, Fas parlamentosuna da normalleşme karşıtı kanunlar çıkarma çağrısı yaptı.

Hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Donald Trump, 10 Aralık'ta Fas ve Siyonist işgal rejiminin tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Kamerun'da katliam gibi kaza: 53 ölüKamerun'da katliam gibi kaza: 53 ölüAlmanya’da evden çalışma dönemi başladıAlmanya’da evden çalışma dönemi başladıRusya ile ABD New START'ta antlaşmaya vardıRusya ile ABD New START'ta antlaşmaya vardıİran'da salgın nedeniyle günlük can kaybı 100 altında seyrediyorİran'da salgın nedeniyle günlük can kaybı 100 altında seyrediyorSiyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktıSiyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktı
SIRADAKİ HABER