HaberlerDünyaFas'ın Siyonist işgal rejimiyle normalleşmesi Gazze'de protesto edildi

Fas'ın Siyonist işgal rejimiyle normalleşmesi Gazze'de protesto edildi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Sudan'ın ardından Fas'ın da Siyonist işgal rejimiyle "İlişkilerini normalleştirmesi anlaşması" işgal altındaki Filistin topraklarında protesto edildi.

Fas'ın Siyonist işgal rejimiyle normalleşmesi Gazze'de protesto edildi

İşgal altındaki Gazze şeridinde düzenlene protestolarda, Siyonist işgal rejimiyle yapılan sözde normalleşme anlaşmalarına tepki gösterildi.

Siyonist işgal rejimiyle yapılan sözde normalleşme anlaşmalarının Filistin davasına ihanet olduğunu belirten göstericiler, Arap ülkelerinin tutumunu kınadı.

Gösterilerde halka seslenen HAMAS yetkilisi Mahmud ez-Zehar, "Fas'ın israil'le ilişkilerini normalleştirmesi, Filistin davasının sırtına saplanmış bir bıçaktır, bu davaya ihanettir, halkın haklarına yapılmış bir hakarettir." dedi.

Fas halkını bu karara karşı koymaya davet eden Zehar, Fas parlamentosuna da normalleşme karşıtı kanunlar çıkarma çağrısı yaptı.

Hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Donald Trump, 10 Aralık'ta Fas ve Siyonist işgal rejiminin tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER