HaberlerDünya"Evde kalın" çağrısı yapılan İngiltere'de salgına bağlı can kaybı 111 bini geçti

"Evde kalın" çağrısı yapılan İngiltere'de salgına bağlı can kaybı 111 bini geçti

Coronavirus'ün mutasyona uğramış yeni türünün ortaya çıktığı İngiltere'de virüs kaynaklı can kaybı son 24 saatte bin 14 artarak toplam 111 bin 264'e yükseldi. Ülkede 19 bin yeni vaka tespit edilmesiyle toplam vaka 3 milyon 911 bini aştı.

"Evde kalın" çağrısı yapılan İngiltere'de salgına bağlı can kaybı 111 bini geçti

İngiltere'de Covid-19 salgınında can kaybı artmaya devam ediyor.

İngiltere Sağlık Bakanlığının paylaştığı verilere göre, ülkede Covid-19 nedeniyle ölü sayısı son 24 saatte bin 14 artarak toplam 111 bin 264'e çıktı.

Ülkede son 24 saatte 19 bin 114 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının 3 milyon 911 bini aştığı aktarıldı.

Ülkede alarm seviyesinin en üst seviye olan 5'inci seviyeye yükseltildiği bildirildi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 salgını nedeniyle hastanelerin her zamankinden daha fazla baskı altında olduğunu söyleyerek virüsün yayılışını durdurmak için "evden çıkılmaması" uyarısında bulunmuştu.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak
SIRADAKİ HABER