HaberlerDünyaEtiyopya'da sivillere saldırı: 28 ölü

Etiyopya'da sivillere saldırı: 28 ölü

Etiyopya'nın Oromia bölgesinde isyancılar tarafından düzenlenen silahlı saldırıda en az 28 sivilin öldü.

Etiyopya'da sivillere saldırı: 28 ölü

Oromia polis komiseri Ararsa Merdasa, yerel basına verdiği demeçte, şüpheli Oromo Kurtuluş Ordusu (OLA) isyancılarının Batı Wollega bölgesindeki Boni mevkiinde sivillere ateş açtığını söyledi.

Merdasa, silahlı saldırıda en az 28 sivilin öldüğünü, 12 sivilin de yaralandığını belirtti.

Saldırının ardından, 3 şüpheli OLA isyancısının "etkisiz hale getirildiği" bildirildi.

OLA, eski bir isyancı grup olan Oromo Kurtuluş Cephesi'nin (OLF) ayrılıkçı bir grubudur.

OLF, Etiyopya'nın 100 milyondan fazla nüfusunun yaklaşık yüzde 35'ini oluşturan etnik Oromoların hakları için savaştığını iddia eden muhalif bir siyasi partidir.

2011 yılında Etiyopya parlamentosu tarafından terörist grup olarak belirlenen OLF, müzakereleri kolaylaştırmak ve uzlaşmayı teşvik etmek için Temmuz 2018'de terör listesinden çıkarıldı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER