HaberlerDünyaEski ABD Dışişleri Bakanı Clinton PKK propagandasına sponsor oldu

Eski ABD Dışişleri Bakanı Clinton PKK propagandasına sponsor oldu

Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton'ın prodüksiyon şirketi, Suriye Kürdistanı'nda yer alan Kobani şehrindeki PKK/YPG mensubu kadınların "savaş"ını (!) anlatacak bir dizi-belgesele sponsor olacak.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Clinton PKK propagandasına sponsor oldu

Hollywood Reporter adlı haber sitesinde yer alan habere göre Clinton ailesinin Hidden Light prodüksiyon şirketi, yazar Gayle Tzemach Lemmon'un "The Daughters of Kobani (Kobani'nin Kızları)" adlı kitabın TV haklarını satın aldı.

16 Şubat'ta Penguin Press tarafından yayımlanacak çalışmada, DAİŞ'e karşı savaşan PKK/YPG üyesi kadınlarla yapılan yüzlerce saatlik röportaj ve sahadaki haberler yer alacak.

Kadın kimliğinin arkasına sığınılarak PKK/YPG'nin masum bir örgüt olarak gösterilmeye çalışılacağı dizi-belgeselin yayımlanacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Clinton, örgüt mensuplarının "çok cesaretli" olduğunu öne sürerek "Bu ilham verici hikâyeyi dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere sunmaktan daha heyecanlı bir halde olamazdık." ifadelerini kullandı.

Clinton, 2016'daki başkanlık seçimlerinde aday olmuş, seçimlerden önce yaptığı açıklamalarda başkan olması halinde Suriye'de çeşitli isimler altında faaliyet gösteren ve kanton ilan etme çabasında olan PKK/YPG'yi destekleyeceğini açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgalcilerin araçlı saldırısına uğrayan Filistinli işçi yaralandıSiyonist işgalcilerin araçlı saldırısına uğrayan Filistinli işçi yaralandıİran Cumhurbaşkanı Ruhani: Yüksek ve orta riskli kentlerde seyahat yasağı uygulanacakİran Cumhurbaşkanı Ruhani: Yüksek ve orta riskli kentlerde seyahat yasağı uygulanacakKatolik Hristiyanların lideri Papa Ayetullah Sistani ile görüştüKatolik Hristiyanların lideri Papa Ayetullah Sistani ile görüştüNATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Avrupa'yı ABD Türkiye ve İngiltere koruyor"NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Avrupa'yı ABD Türkiye ve İngiltere koruyor"Covid-19 vaka sayısı 116 milyonu ölü sayısı 2 milyon 590 bini geçtiCovid-19 vaka sayısı 116 milyonu ölü sayısı 2 milyon 590 bini geçti
SIRADAKİ HABER