HaberlerDünyaEsir siyonist askerlerin aileleri Netanyahu’yu protesto yürüyüşü düzenledi

Esir siyonist askerlerin aileleri Netanyahu’yu protesto yürüyüşü düzenledi

HAMAS tarafından esir alınan siyonist askerlerin aileleri, çocuklarının serbest bırakılması talebiyle bir protesto yürüyüşü düzenledi.

Esir siyonist askerlerin aileleri Netanyahu’yu protesto yürüyüşü düzenledi

Siyonist rejim televizyonu Kan, yürüyüşün, yetkililerin, esirlerin serbest bırakılması ve eve dönmeleri için çaba göstermelerine yönelik taleplerini yenilemek üzere gerçekleştirildiğini bildirdi.

Televizyon kanalı, söz konusu hiçbir üst düzey politikacının, esirlerin ailelerine destek amacıyla protesto yürüyüşüne katılmadığı bilgisini paylaştı.

Kanal, Gazze'ye saldırı sırasında esir alınan asker Hedar Golden'in babası Samha Golden’in, iİsrail'in siyasi liderleri, gerçeği duymaktan korktukları için gelmekten korkuyorlar. Bu, kendisini halka hizmet etme aracı olarak görmeyen içi boş bir liderliktir.” şeklindeki sözlerine yer verdi.

Gazze'de HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından 2014 yılından bu yana esir tutulan askerlerin aileleri, siyonist rejim sözde Başbakanı Benyamin Netanyahu ve savaş Bakanı Benny Gantz’ı, tutukluları ülkeye geri getirme konusunda ciddi olmamakla suçladı.

Siyonist Netanyahu, Nisan 2017'de, Gazze'de tutulan esir askerlerle ilgili olarak arabulucular aracılığıyla bir diyalog çağrısında bulundu, ancak o zamandan beri bu konuda hiçbir ilerleme kaydedilemedi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER