HaberlerDünyaEsad rejimi hastane bombaladı: Ölü ve yaralılar var

Esad rejimi hastane bombaladı: Ölü ve yaralılar var

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Esad rejimi, Halep'in İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde bulunan hastaneye saldırı düzenledi. Saldırıda aralarında çocukların da bulunduğu bazı siviller hayatını kaybetti.

Esad rejimi hastane bombaladı: Ölü ve yaralılar var

El Eterip ilçesindeki hastaneye top ateşiyle yapılan saldırıda çocuk ve kadınların da bulunduğu bazı siviller hayatını kaybederken, 20'ye yakın kişi yaralandı.

Türkiye, İran ve Rusya arasında 4-5 Mayıs 2017'de gerçekleşen Astana toplantısında, İdlib, Lazkiye, Hama ve Halep vilayetleri ve bazı bölgeleri, Humus ilinin kuzeyi, Şam'daki Doğu Guta ile ülkenin güney bölgeleri Dera ve Kuneytra vilayetleri olmak üzere 4 "gerginliği azaltma bölgesi" oluşturuldu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER