HaberlerDünyaErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendi

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendi

Ordunun darbe girişimine ilişkin askerlere seslenen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan,görevlerini yapmalarını ve ülkenin sınırlarını korumasını istedi.

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendi

Ermenistan ordusu Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetin istifasını istemesi üzerine Paşinyan ordunun çağrısını "ülkede darbe girişimi var" diyerek taraftarlarını toplanma çağırmıştı.

Taraflarını meydana çağıran Paşinyan bu kez askerlere seslendi. Paşinyan askerlerin  "işlerini yapmalarını ve Ermenistan sınırlarını savunmalarını" istedi.

Meydanda taraflarına hitaben konuşan Paşinyan "Genelkurmay tarafından yapılan duyuru bir askeri darbe girişimidir; halk askeri darbeye izin vermeyecek. Ordumuz bizim ordumuzdur. Pek çok generalin, üstleri tarafından bu açıklamayı yapmaya zorlandığını düşünüyorum. Görev yerlerini terk eden yüksek rütbeli subayların geri dönmelerini ve ülkenin güvenliğini sağlamalarını talep ediyorum. Ermenistan'da halkın gücü bir dakika sorgulanamaz. Size dürüstçe söylemek isterim ki savaştan sonra istifa etmem gerektiğini düşünmedim. Genel olarak düşündüm, çok düşündüm. Ancak benim görevden alınıp alınmayacağıma halk karar vermeli. Erken seçim yapma önerim hala geçerli." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER