HaberlerDünyaErmenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'da 28 yıl sonra ezan okundu

Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'da 28 yıl sonra ezan okundu

28 yıldır Ermenistan işgalinde bulunan Dağlık Karabağ’ın Şuşa kentinde yıllar sonra ezan okunması sevince neden oldu.

Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'da 28 yıl sonra ezan okundu

Azerbaycan, Ermenistan tarafından işgal edilen Dağlık Karabağ bölgesinin en kritik kentlerinden biri olan Şuşa'yı 3 gün önce işgalden kurtarmıştı.

28 yıldır Ermenistan işgalinde bulunan Şuşa kentinin işgalden kurtarılmasının ardından Azerbaycan genelinde ve birçok ülkede sevinç kutlamaları devam ederken, Şuşa'daki tarihi Yukarı Gövher Ağa Camii’nde yıllar sonra ezan okunması sosyal medyada büyük bir ilgi gördü.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüde, bir Azerbaycan askerinin tarihi Yukarı Gövher Ağa Camii’nin minaresinde ezan okuması yer alıyor.

Sosyal medya kullanıcıları görüntüyü paylaşarak, Şuşa’da 28 yıl sonra ezan okunmasının sevincini yaşadıklarını ifade ettiler.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER