HaberlerDünyaErmenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'da 28 yıl sonra ezan okundu

Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'da 28 yıl sonra ezan okundu

28 yıldır Ermenistan işgalinde bulunan Dağlık Karabağ’ın Şuşa kentinde yıllar sonra ezan okunması sevince neden oldu.

Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'da 28 yıl sonra ezan okundu

Azerbaycan, Ermenistan tarafından işgal edilen Dağlık Karabağ bölgesinin en kritik kentlerinden biri olan Şuşa'yı 3 gün önce işgalden kurtarmıştı.

28 yıldır Ermenistan işgalinde bulunan Şuşa kentinin işgalden kurtarılmasının ardından Azerbaycan genelinde ve birçok ülkede sevinç kutlamaları devam ederken, Şuşa'daki tarihi Yukarı Gövher Ağa Camii’nde yıllar sonra ezan okunması sosyal medyada büyük bir ilgi gördü.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüde, bir Azerbaycan askerinin tarihi Yukarı Gövher Ağa Camii’nin minaresinde ezan okuması yer alıyor.

Sosyal medya kullanıcıları görüntüyü paylaşarak, Şuşa’da 28 yıl sonra ezan okunmasının sevincini yaşadıklarını ifade ettiler.

İLGİLİ HABERLER

Rusya ile ABD New START'ta antlaşmaya vardıRusya ile ABD New START'ta antlaşmaya vardıİran'da salgın nedeniyle günlük can kaybı 100 altında seyrediyorİran'da salgın nedeniyle günlük can kaybı 100 altında seyrediyorSiyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktıSiyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktıDanimarka vizon çiftliği sahiplerine tazminat ödeyecekDanimarka vizon çiftliği sahiplerine tazminat ödeyecekRusya salgında son ayların en düşük vaka sayısını kaydettiRusya salgında son ayların en düşük vaka sayısını kaydetti
SIRADAKİ HABER