HaberlerDünyaErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastı

Ermenistan'da göstericiler hükümet binasını bastı

​Ermenistan'da Nikol Paşinyan karşıtı göstericiler, hükümet binasına girerek, başbakanın istifa etmesini istediler.

Ermenistan'da göstericiler hükümet binasını bastı

Başkent Erivan'da bir grup gösterici, güvenlik önlemlerini aşarak hükümet binasını bastı. Elindeki megafonla Paşinyan karşıtı sloganlar atan göstericiler, başbakanın istifa etmesini istiyor.

Göstericiler, bakanlık çalışanlarına Paşinyan'ı desteklememe çağrısı da yaptı.  

Geçtiğimiz hafta Ermenistan ordusunun yayımladığı mesaj da Paşinyan'ın istifası istenmişti. Ordunun yayınladığı muhtırayla birlikte ülke derin bir siyasi krize girmişti.

Yaşananları darbe girişimi olarak tanımlayan Ermenistan Başbakanı Paşinyan, genelkurmay başkanını görevden almış ancak Cumhurbaşkanı Sarkisyan bu kararı veto etmişti.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER