HaberlerDünyaErmeni muhalefeti Başbakan Paşinyan'a gece yarısına kadar süre verdi

Ermeni muhalefeti Başbakan Paşinyan'a gece yarısına kadar süre verdi

​Ermenistan'ın başkenti Erivan'ın merkezindeki parlamento binasında protestolarına devam eden Ermeni muhalif siyasi güçleri, Başbakan Nikol Paşinyan'ın gece yarısından önce istifa etmesini istiyor.

Ermeni muhalefeti Başbakan Paşinyan'a gece yarısına kadar süre verdi

Başbakan Paşinyan'ın gece yarısından önce istifa etmesini talep eden Ermeni muhalefeti, "Aksi takdirde bu kararı ulusal parlamento vermelidir. Saat 24.00'e kadar bekleyeceğiz ve istifa olmazsa gece yarısından sonra bir sonraki adımlarımızı özetlemek için bir basın toplantısı düzenleyeceğiz. Her durumda Paşinyan'ın gitmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Sivil Toplum Kuruluşları da destek verdi

Miting yapacaklarını duyuran muhalefetin çağrısına, ülkedeki sivil toplum kuruluşları ve sendikalardan da destek geldi. Miting meydanına polis ve çok sayıda kolluk kuvveti personeli sevkedildi.

Protestocuların merkez caddenin bir bölümünü bloke ettikleri, parlamento binası önünde mitinglerine devam ettikleri ve özel polis birimlerinin binayı kordon altına aldıkları belirtiliyor.

Ermeni muhalefeti, Ulusal Kurtuluş Komitesinin kurulacağını duyurdu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER