HaberlerDünyaErmeni muhalefeti Başbakan Paşinyan'a gece yarısına kadar süre verdi

Ermeni muhalefeti Başbakan Paşinyan'a gece yarısına kadar süre verdi

​Ermenistan'ın başkenti Erivan'ın merkezindeki parlamento binasında protestolarına devam eden Ermeni muhalif siyasi güçleri, Başbakan Nikol Paşinyan'ın gece yarısından önce istifa etmesini istiyor.

Ermeni muhalefeti Başbakan Paşinyan'a gece yarısına kadar süre verdi

Başbakan Paşinyan'ın gece yarısından önce istifa etmesini talep eden Ermeni muhalefeti, "Aksi takdirde bu kararı ulusal parlamento vermelidir. Saat 24.00'e kadar bekleyeceğiz ve istifa olmazsa gece yarısından sonra bir sonraki adımlarımızı özetlemek için bir basın toplantısı düzenleyeceğiz. Her durumda Paşinyan'ın gitmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Sivil Toplum Kuruluşları da destek verdi

Miting yapacaklarını duyuran muhalefetin çağrısına, ülkedeki sivil toplum kuruluşları ve sendikalardan da destek geldi. Miting meydanına polis ve çok sayıda kolluk kuvveti personeli sevkedildi.

Protestocuların merkez caddenin bir bölümünü bloke ettikleri, parlamento binası önünde mitinglerine devam ettikleri ve özel polis birimlerinin binayı kordon altına aldıkları belirtiliyor.

Ermeni muhalefeti, Ulusal Kurtuluş Komitesinin kurulacağını duyurdu.

İLGİLİ HABERLER

Hocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecekLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecekHAMAS'tan Fetih Hareketi’ne siyasi tutukluların serbest bırakılması çağrısıHAMAS'tan Fetih Hareketi’ne siyasi tutukluların serbest bırakılması çağrısıBrezilya'da Son 24 saatte 65 bin 998 yeni Covid-19 vakası tespit edildiBrezilya'da Son 24 saatte 65 bin 998 yeni Covid-19 vakası tespit edildi
SIRADAKİ HABER