HaberlerDünyaErmeni muhalefeti Başbakan Paşinyan'a gece yarısına kadar süre verdi

Ermeni muhalefeti Başbakan Paşinyan'a gece yarısına kadar süre verdi

​Ermenistan'ın başkenti Erivan'ın merkezindeki parlamento binasında protestolarına devam eden Ermeni muhalif siyasi güçleri, Başbakan Nikol Paşinyan'ın gece yarısından önce istifa etmesini istiyor.

Ermeni muhalefeti Başbakan Paşinyan'a gece yarısına kadar süre verdi

Başbakan Paşinyan'ın gece yarısından önce istifa etmesini talep eden Ermeni muhalefeti, "Aksi takdirde bu kararı ulusal parlamento vermelidir. Saat 24.00'e kadar bekleyeceğiz ve istifa olmazsa gece yarısından sonra bir sonraki adımlarımızı özetlemek için bir basın toplantısı düzenleyeceğiz. Her durumda Paşinyan'ın gitmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Sivil Toplum Kuruluşları da destek verdi

Miting yapacaklarını duyuran muhalefetin çağrısına, ülkedeki sivil toplum kuruluşları ve sendikalardan da destek geldi. Miting meydanına polis ve çok sayıda kolluk kuvveti personeli sevkedildi.

Protestocuların merkez caddenin bir bölümünü bloke ettikleri, parlamento binası önünde mitinglerine devam ettikleri ve özel polis birimlerinin binayı kordon altına aldıkları belirtiliyor.

Ermeni muhalefeti, Ulusal Kurtuluş Komitesinin kurulacağını duyurdu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER