HaberlerDünyaErdoğan"ın töreninde Rusya'yı Narışkin temsil edecek

Erdoğan"ın töreninde Rusya'yı Narışkin temsil edecek

Rus Kommersant gazetesi, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreninde Rusya'yı temsilen katılacak ismin Duma Başkanı Sergey Narışkin olabileceğini yazdı. RS FM'in ulaştığı kaynaklara göre, Narışkin'in törene katılacağı kesinleşti.

Erdoğan"ın töreninde Rusya'yı Narışkin temsil edecek

Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan için yarın TBMM'de düzenlenecek yemin törenine 60 ülke ve kuruluşun devlet ve hükümet başkanları ile en üst düzeydeki temsilcileri de katılacak. Türk ve Rus basınında çıkan haberlere göre, törende Rusya'yı Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un temsil etmesi beklenirken, ülkenin önde gelen gazetelerinden Kommersant'ta bugün yer verilen haber kafaları karıştırdı.

Ukrayna'da yayımlanan Yevropeyskaya Pravda gazetesinde dün çıkan haberi aktaran Kommersant, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun yarınki yemin töreni kapsamında yeniden görüşebileceğini yazdı. Rusya'daki diplomatik kaynaklardan bu haber hakkında bilgi almaya çalışan Kommersant, "İki yetkili, Putin'in Erdoğan'dan davet aldığını belirtirken, bir başka yetkili ise Erdoğan'ın Ukrayna krizinin çözümü için arabuluculuk yapmayı önerdiğini teyit etti" ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki diplomatik kaynaklara da ulaşan Kommersant, Ankara'da yemin törenine Duma Başkanı Sergey Narışkin'in katılmasının beklendiğini ancak nihai bilginin henüz iletilmediğini kaydetti. Duma kaynaklarından elde edilen bilgide ise, Narışkin'in 28 Şubat programında yemin töreninin yer aldığı belirtildi.

RS FM'in ulaştığı yetkililer, Kommersant gazetesinde yer alan bilgiyi teyit ederek, Narışkin'in yemin törenine katılacağını ifade etti. (rsfmradio)

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER