HaberlerDünyaErdoğan, Pazartesi günü KKTC'ye geliyor

Erdoğan, Pazartesi günü KKTC'ye geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk resmi ziyaretini Pazartesi günü KKTC'ye yapacak.

Erdoğan, Pazartesi günü KKTC'ye geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk resmi ziyaretini Pazartesi günü KKTC'ye yapacak.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun davetlisi olarak adaya gelecek olan Erdoğan'ın saat 12.00’de Ercan Havalimanı’nda olması bekleniyor.

Erdoğan, sırasıyla Kıbrıs Türk Toplumu’nun Özgürlük Mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kabirlerini ziyaret ederek çelenk koyacak ve anıt özel defterlerini imzalayacak.

Erdoğan için resmi karşılama töreni saat 13.15’te KKTC Cumhurbaşkanlığı’nda yapılacak. Tören sonrası Eroğlu ile Erdoğan baş başa bir görüşme yapacak ve öğle yemeğini birlikte yiyecek.

Eroğlu ve Erdoğan saat 15.15’te cumhurbaşkanlığında ortak basın toplantısı düzenleyecek. Erdoğan, diğer temaslarının ardından akşam saatlerinde adadan ayrılacak.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor
SIRADAKİ HABER