HaberlerDünyaErbil'deki bombalı saldırıda yaralanan 2 kişi Türkiye'ye gönderildi

Erbil'deki bombalı saldırıda yaralanan 2 kişi Türkiye'ye gönderildi

Irak'ın kuzeyindeki Erbil şehrinde dün İl Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıda yaralanan 2 kişinin tedavi için Türkiye’ye gönderildiği ifade edildi. Saldırıda 6 kişi hayatını kaybetmiş, 5’i ağır toplam 62 kişi yaralanmıştı. Kimin tarafından düzenlendiği henüz bilinmeyen saldırıyı, El Kaide ile bağlantısı olan " Şumuh El İslam" isimli örgüt twitter hesabında desteklemişti. S

Erbil'deki bombalı saldırıda yaralanan 2 kişi Türkiye'ye gönderildi
Irak'ın kuzeyindeki Erbil şehrinde dün İl Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıda yaralanan 2 kişinin tedavi için Türkiye’ye gönderildiği ifade edildi. Saldırıda 6 kişi hayatını kaybetmiş, 5’i ağır toplam 62 kişi yaralanmıştı.
Kimin tarafından düzenlendiği henüz bilinmeyen saldırıyı, El Kaide ile bağlantısı olan " Şumuh El İslam" isimli örgüt twitter hesabında desteklemişti. Saldırıda ölü ve yaralılar ile ilgili bilgi aktarmak için Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Sağlık Bakanlığı sözcüsü Halis Abdulkadir bir basın toplantısı düzenledi.
Halis, saldırıda ölenlerin 6’sının da emniyet mensupları olduğunu , yaralanan 62 kişiden ikisinin tedavi için Türkiye'ye gönderildiğini bildirdi. Halis, ayrıca ağır yaralı 2 kişiyi daha Türkiye'ye göndereceklerini dile getirdi.
Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, diğer yaralıların büyük bir kısmının taburcu edildiği, sadece 15 kişinin tedavisinin devam ettiğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER