HaberlerDünyaEnsarullah Hareketi: Suudilerin el-Hudeyde'deki saldırısını püskürttük

Ensarullah Hareketi: Suudilerin el-Hudeyde'deki saldırısını püskürttük

Yemen Ensarullah Hareketi'nden yapılan açıklamada, Suudi rejimi güçlerinin El Hudeyde'nin güney eksenine sızma girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığı belirtildi.

Ensarullah Hareketi: Suudilerin el-Hudeyde'deki saldırısını püskürttük

Daha önce Yemen Ensarullah Hareketi'nden yapılan açıklamada, "Hudeyde'deki ateşkes ihlalleri, Suudi rejimi öncülüğündeki koalisyon tarafından devam etmektedir." ifadelerine yer verilmişti.

Suudi rejiminin başını çektiği kaolisyon güçleri 2015 yılının Mart ayından bu yana Yemen'e saldırılar düzenliyor. Bu saldırılar sonucu binlerce kişi hayatını kaybetti, milyonlarca insan da çok zor şartlar altında hayat mücadelesi veriyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER