HaberlerDünyaEndonezya takım adalarında meydana gelen kasırgada ölü sayısı 180'i geçti

Endonezya takım adalarında meydana gelen kasırgada ölü sayısı 180'i geçti

Endonezya takım adalarında meydana gelen kasırga nedeniyle ölü sayısı 180'i geçerken, felaketten en çok zarar gören Doğu Nusa Tenggara ve doğu Timor'da mayıs ayının sonuna kadar olağanüstü hâl ilan edildi.

Endonezya takım adalarında meydana gelen kasırgada ölü sayısı 180'i geçti

Kasırga felaketiyle sarsılan Endonezya'da, evlerin sular altında kalması ve yaşanan elektrik sıkıntısı nedeniyle halk zor günler geçiriyor. Felakette binlerce kişi evsiz kalırken çok sayıda kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Son yıllarda yaşanan en şiddetli tropikal siklonun sebep olduğu şiddetli yağmurlar, kısa süre içinde bölgeleri yerle bir ederek boş araziye çevirdi. Evlerin ve yolların sular altında kaldığı bölgede, elektrik sıkıntısı da yaşanınca insanlar, sığınaklara kaçtı. 

Kasırga Avustralya'ya doğru ilerlediği için yetkililer, Avustralya'nın Batı kıyılarında bulunan vatandaşları da uyardı.

Endonezya donanması, felaketi yaşayan adalara, içlerinde hastane, sağlık, gıda ve giyecek bulunan gemileri yardım amacıyla adalara gönderdi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER