HaberlerDünyaEndonezya takım adalarında meydana gelen kasırgada ölü sayısı 180'i geçti

Endonezya takım adalarında meydana gelen kasırgada ölü sayısı 180'i geçti

Endonezya takım adalarında meydana gelen kasırga nedeniyle ölü sayısı 180'i geçerken, felaketten en çok zarar gören Doğu Nusa Tenggara ve doğu Timor'da mayıs ayının sonuna kadar olağanüstü hâl ilan edildi.

Endonezya takım adalarında meydana gelen kasırgada ölü sayısı 180'i geçti

Kasırga felaketiyle sarsılan Endonezya'da, evlerin sular altında kalması ve yaşanan elektrik sıkıntısı nedeniyle halk zor günler geçiriyor. Felakette binlerce kişi evsiz kalırken çok sayıda kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Son yıllarda yaşanan en şiddetli tropikal siklonun sebep olduğu şiddetli yağmurlar, kısa süre içinde bölgeleri yerle bir ederek boş araziye çevirdi. Evlerin ve yolların sular altında kaldığı bölgede, elektrik sıkıntısı da yaşanınca insanlar, sığınaklara kaçtı. 

Kasırga Avustralya'ya doğru ilerlediği için yetkililer, Avustralya'nın Batı kıyılarında bulunan vatandaşları da uyardı.

Endonezya donanması, felaketi yaşayan adalara, içlerinde hastane, sağlık, gıda ve giyecek bulunan gemileri yardım amacıyla adalara gönderdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER