HaberlerDünyaEndonezya'daki sel felaketinde ölenlerin sayısı 55'e yükseldi

Endonezya'daki sel felaketinde ölenlerin sayısı 55'e yükseldi

​Endonezya'nın Doğu Nusa Tenggara eyaletinde sel ve heyelan nedeniyle en az 55 kişi öldü, 40 kişi de kayboldu.

Endonezya'daki sel felaketinde ölenlerin sayısı 55'e yükseldi

Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansı sözcüsü Raditya Jati, yaptığı açıklamada, sel ve heyelan nedeniyle 44 kişinin Flores Timur, 11 kişinin ise Lembata bölgesinde cesedine ulaşıldığını söyledi.

Jati, Flores Timur bölgesinde 24, Lembata bölgesinde ise 16 kişinin de kayıp olduğunu söyledi.

Jati, felaketin 334 evi etkilediği için yüzlerce kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığını da sözlerine ekledi.

Jati, ekiplerin olay yerine ulaşmada zorluk yaşadığını, çamurla kaplı yolların yardım çabalarını engellediğini söyledi.

Öte yandan sosyal medyada paylaşılan görüntülerde sel, heyelan ve fırtınanın oluşturduğu tahribat gözlerin önüne seriliyor.

Paylaşılan görüntülerde bazı evlerin suya gömüldüğü, bir çok hayvanın akıntıya kapıldığı, ağaçların devrildiği görülüyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER