HaberlerDünyaEndonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldı

Endonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldı

​Endonezya'nın orta kesimindeki Güney Kalimantan eyaletinde toprak kaymaları nedeniyle kömür madeninde on madencinin mahsur kaldığı belirtildi.

Endonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldı

Xinhua'nın yetkililere atıfla verdiği habere göre, Güney Kalimantan'daki bir kömür madeninin dışında meydana gelen heyelan nedeniyle akan çamurlu su, maden sahasını sular altında bıraktı.

Yetkililer, madende 10 işçinin mahsur kaldığını, madenin daha fazla sular altında kalmaması için işçilerin yüksek yerlere çıkmalarını beklediklerini, böylece hayatta kalabileceklerini ifade etti.

Madencilerdeki mevcut yiyeceklerin sadece üç gün için yeterli olduğunu söyleyen yetkililer, kurtarma çalışmalarına başlandığını, ekiplerin yer altına girebilmesi için çamurun pompalarla tahliye edilmeye çalışıldığını kaydetti.

Yetkililer, olay ayında 22 işçinin bulunduğunu ancak 12'sinin kendi imkânlarıyla kurtulduğunu, bunlardan bazılarının yaralı olduğunu sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER