HaberlerDünyaEndonezya'daki depremde ölü ve yaralı sayısı artmaya devam ediyor

Endonezya'daki depremde ölü ve yaralı sayısı artmaya devam ediyor

Sulawesi adasında meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 36'ya, yaralı sayısı ise 637'ye yükseldi.

Endonezya'daki depremde ölü ve yaralı sayısı artmaya devam ediyor

Endonezya'nın Batı Sulawesi eyaletinde 6,2 büyüklüğündeki deprem meydana geldi.

Merkez üssü, eyaletin Majene kentinin 6 kilometre kuzeydoğusu olan deprem, Palu ve Makasar kentlerinde de hissedildi

Depremde en az 36 kişi hayatını kaybetti, 637 kişi de yaralandı.

Yerin 10 kilometre derinliğinde kaydedilen depremde en az 300 ev ve kamu binası da hasar gördü. Binlerce insan geçici barınaklara yerleştirildi.

Depremin ardından yardım çalışmaları başladı.

Endonezya, Pasifik Havzası'ndaki yanardağlar ve fay hatlarından oluşan "Ateş Çemberi" üzerindeki konumu nedeniyle depremler, volkanik patlamalar ve tsunamilerden sık sık etkileniyor.

İLGİLİ HABERLER

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Avrupa'yı ABD Türkiye ve İngiltere koruyor"NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Avrupa'yı ABD Türkiye ve İngiltere koruyor"Covid-19 vaka sayısı 116 milyonu ölü sayısı 2 milyon 590 bini geçtiCovid-19 vaka sayısı 116 milyonu ölü sayısı 2 milyon 590 bini geçtiİran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıİran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralı
SIRADAKİ HABER