HaberlerDünyaEndonezya'daki depremde 8 kişi öldü

Endonezya'daki depremde 8 kişi öldü

​Endonezya'nın Doğu Java eyaletinde dün meydana gelen 6,1 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar 8 kişinin öldüğü, 39 kişinin yaralandığı belirtildi.

Endonezya'daki depremde 8 kişi öldü

Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansı, Cumartesi günü Cakarta saatiyle 14: 00'te 6,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini hatırlattı.

Merkez üssü Malang ilçesinin Kepanjen kasabasının 96 km güneyi olan ve deniz tabanının 80 km altında kaydedilen deprem nedeniyle şu ana kadar 8 kişinin hayatını kaybettiği, ve 39 kişinin yaralandığı belirtildi.

 Yetkililer, Lumajang, Malang, Blitar, Jember, Trenggalek ve Blitar dahil olmak üzere birçok bölgede 1.189 evin deprem nedeniyle yıkıldığını söyledi.

Sağlık merkezleri, eğitim tesisleri, ibadethaneler ve ofis binaları gibi yüzlerce kamu binasının da zarar gördüğünü belirten yetkililer, tahliye edilenler için sığınak ve lojistik tesisler kurulduğunu bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER