HaberlerDünyaEndonezya'daki depremde 8 kişi öldü

Endonezya'daki depremde 8 kişi öldü

​Endonezya'nın Doğu Java eyaletinde dün meydana gelen 6,1 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar 8 kişinin öldüğü, 39 kişinin yaralandığı belirtildi.

Endonezya'daki depremde 8 kişi öldü

Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansı, Cumartesi günü Cakarta saatiyle 14: 00'te 6,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini hatırlattı.

Merkez üssü Malang ilçesinin Kepanjen kasabasının 96 km güneyi olan ve deniz tabanının 80 km altında kaydedilen deprem nedeniyle şu ana kadar 8 kişinin hayatını kaybettiği, ve 39 kişinin yaralandığı belirtildi.

 Yetkililer, Lumajang, Malang, Blitar, Jember, Trenggalek ve Blitar dahil olmak üzere birçok bölgede 1.189 evin deprem nedeniyle yıkıldığını söyledi.

Sağlık merkezleri, eğitim tesisleri, ibadethaneler ve ofis binaları gibi yüzlerce kamu binasının da zarar gördüğünü belirten yetkililer, tahliye edilenler için sığınak ve lojistik tesisler kurulduğunu bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER