HaberlerDünyaEndonezya'da düşen yolcu uçağı bugün 53 gemi ile aranacak

Endonezya'da düşen yolcu uçağı bugün 53 gemi ile aranacak

​Endonezya'da yolcu uçağının düştüğü bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Ulusal Arama Kurtarma Ajansı (BASARNAS) Koordinatörü Rasman, uçağın düştüğü alanda bugünkü çalışmaların 53 gemiyle yürütüleceğini açıkladı.

Endonezya'da düşen yolcu uçağı bugün 53 gemi ile aranacak

Endonezya’da yolcu uçağının düştüğü bölgede geniş çaplı arama kurtarma çalışmaları devam ederken yeri belirlenen uçağın kara kutusunun henüz deniz altından çıkarılamadığı kaydedildi.

Bölgede 2 bin 500'den fazla personelle farklı noktalarda arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Rasman, özel dalgıçların deniz altında uçak ve ceset parçaları aramalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Kara kutunun çıkarılıp incelenmesiyle kazanın nedeninin aydınlatılabileceğini belirten yetkililer, uçağın düşüş nedeni ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Yetkililer, arama kurtarma çalışmalarında bulunan ceset parçalarının DNA testlerinin bugün yapılacağını kaydetti.

Ulaştırma Bakanı Budi Karya Sumadi, 9 Ocak’ta düzenlediği basın toplantısında, kalkıştan yaklaşık 5 dakika sonra iletişimin kesildiği ve içinde 12 kişilik mürettebat ile 50 yolcunun bulunduğu “SJ182” sefer sayılı yolcu uçağının başkent Cakarta’nın kuzey açıklarındaki Laki ve Lancang Adası arasındaki noktaya düştüğünü açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Biden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdiHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdiPeru'da 5,5 büyüklüğünde depremPeru'da 5,5 büyüklüğünde depremDünya genelinde her gün yaklaşık 1 milyon kişi Coronavirus'e yakalanıyorDünya genelinde her gün yaklaşık 1 milyon kişi Coronavirus'e yakalanıyorSiyonist işgal rejimi Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye hız verdiSiyonist işgal rejimi Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye hız verdi
SIRADAKİ HABER