HaberlerDünyaEndonezya'da düşen uçağın kara kutularının yeri belirlendi

Endonezya'da düşen uçağın kara kutularının yeri belirlendi

​Kurtarma ekipleri Endonezya'da düşen Boeing yolcu uçağına ait iki kara kutunun yerini belirledi.

Endonezya'da düşen uçağın kara kutularının yeri belirlendi

Endonezya Ulusal Arama Kurtarma Ajansı başkanı Bagus Puruhito, enkaz alanındaki kara kutuları bulmak için özel bir ekipmanın görevlendirildiğini söyledi.

Puruhito, "Kara kutuların konumlarını gelen sinyallerden belirledik. Kara kutuları çok yakın bir zamanda bulabileceğimizi umuyoruz. Şu anda bu, operasyonun öncelikli görevlerinden biri." dedi.

Sriwijaya Air'e ait Boeing 737-524, dün Cakarta'dan Kalimantan eyaletinin başkenti Pantianak'a 50 yolcu ve 12 mürettebatla kalkış yapmış, yaklaşık dört dakika sonra denize düşmüştü.

İLGİLİ HABERLER

Almanya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar uzatıldıAlmanya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar uzatıldıABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 408 bini geçtiABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 408 bini geçtiBM'den siyonist işgal rejiminin yeni yerleşim birimi kararına tepkiBM'den siyonist işgal rejiminin yeni yerleşim birimi kararına tepkiMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar Erbil’de temaslarda bulunduMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar Erbil’de temaslarda bulunduSiyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktüSiyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktü
SIRADAKİ HABER