HaberlerDünyaEndonezya'da Covid-19 aşısı için ilk gönüllü Devlet Başkanı Widodo olacak

Endonezya'da Covid-19 aşısı için ilk gönüllü Devlet Başkanı Widodo olacak

​Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, resmi Twitter hesabı üzerinden "Covid-19 aşısını ilk ben olacağım." paylaşımında bulunarak ülkesinde aşılama programını ilk aşıyı kendisinin yaptırmasıyla başlatacağını duyurdu.

Endonezya'da Covid-19 aşısı için ilk gönüllü Devlet Başkanı Widodo olacak

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, resmi Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımda bulundu:

Bugün tüm vatandaşlar için Covid-19 aşısının ücretsiz olduğunu söyleyebilirim. Aşıyı ilk alan ben olacağım. İnsanların aşı olmaması veya aşıların güvenliğinden şüphe etmesi için hiçbir sebep yoktur.

Endonezya'da Covid-19 nedeniyle can kaybı 20 bine dayanmış durumda.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER