HaberlerDünyaElindeki sapanla işgalcilere taş atarak direnen Filistinli ihtiyar: Hacı Said Arme

Elindeki sapanla işgalcilere taş atarak direnen Filistinli ihtiyar: Hacı Said Arme

Ramallah’ın kuzeydoğusundaki Deir Cerir köyünde Filistinli gençlerin arasında bulunan ve işgalcilerle çatışan bir ihtiyar tüm dünyanın dikkatini çekti.

Elindeki sapanla işgalcilere taş atarak direnen Filistinli ihtiyar: Hacı Said Arme

İlerlemiş yaşının belirtileri sadece beyaz sakalında ve elbisesinde görülüyordu. Onun dışında işgal altındaki topraklarını savunmak için yaptığıyla direnişin sembollerinden biri haline gelen biri haline geldi.

Elindeki sapanla işgalcilere taş atan Filistinli ihtiyar, Filistin’in hakkını ve toprağını küçük-büyük her Filistinlinin savunduğunun canlı bir göstergesiydi.

Ramallah’a bağlı Cerir köyünde önceki gün yüzlerce Filistinli, köy arazileri üzerinde Yahudi yerleşkesi inşa etmeye başlayan işgalcileri protesto için gösteri yaptı.

Köydeki bir okulda servis şoförü olarak çalışan Hacı Said Arme “Ebu’l-Abd” isimli Filistinli ihtiyar, gösteriye katılarak işgalcilerle çatışanlar arasındaydı.

İşgali reddettiği ve köy arazileri üzerinde Yahudi yerleşkesi inşasına karşı olduğu için hayatını tehlikeye atarak çatışmalara katıldığını ifade eden Ebu’l-Abd, yaşın, işgale karşı direnmeye engel olmadığını söyledi.

Çatışmalara katılan Ebu’l-Abd, işgalcilerden korkmadığını belirterek, “Korksaydım oraya gitmezdim” dedi.

Filistinli ihtiyarın işgalcilerle çatışmasını gösteren videolar ve fotoğraflar sosyal medyada kısa sürede çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı. Sosyal medya kullanıcıları yaptıkları yorumlarda Ebu’l-Abd’in direnişine ve cesaretine övgüde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER