HaberlerDünyaEl-Kisvani: Siyonist işgal rejimi kutsal Kudüs şehrine yönelik sinsi planlar yürütüyor

El-Kisvani: Siyonist işgal rejimi kutsal Kudüs şehrine yönelik sinsi planlar yürütüyor

Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, işgalcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda yürüttüğü tüm çalışmaların, kutsal Kudüs şehrine yönelik sinsi planlarının bir yansıması olduğunu belirtti.

El-Kisvani: Siyonist işgal rejimi kutsal Kudüs şehrine yönelik sinsi planlar yürütüyor

Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, işgalcilerin, Aksa’nın avlusunda yürüttüğü tüm çalışmaların, restorasyon faaliyetlerinin önlenmesi ve siyonist mühendislerden oluşan bir ekibin işgal polisi eşliğinde burada ölçüm yapmasının kelimenin tam anlamıyla bir suç olduğunu belirterek, “Bu adımlar, siyonist işgal rejiminin kutsal Kudüs şehrine yönelik sinsi planlarının bir yansımasıdır.” ifadelerini kullandı. 

Şeyh Ömer El-Kisvani, işgalcilerin Mescid-i Aksa’da gelişmiş tarama kameraları ve ölçüm malzemeleri yerleştirdiğini bildirdi. El-Kisvani, siyonist rejimin bu ölçümlerin turizm amaçlı olduğunu iddia ettiğini, ancak siyonist yerleşimcilerin bunların turizm amaçlı değil, iddia edilen tapınağı oluşturma amaçlı olduğunu açıkladığını vurguladı.

İki yıl önce işgal rejiminin, Burak Duvarı'nın bulunduğu Aksa'nın batı duvarının olduğu bölüme ahşap köprü inşa ettiği konusunda uyarıda bulunduklarını hatırlatan Şeyh El-Kisvani, halen sürmekte olan kazı çalışmalarının sadece köprü için olmadığını, görünürde 4 katlı bir yapıyı inşa ettiklerini yer altında ise kaç kat olduğunu bilmediklerini söyledi.

Mescid-i Aksa ve Burak Meydanı'nı ziyaret eden herkesin işgalcilerin İslami eserleri Yahudileştirmeye çalıştığını kolay bir şekilde fark edeceğini ifade eden El-Kisvani, bütün işgal girişimlerine rağmen Aksa’nın İslami bir mabet olarak dimdik ayakta kalmaya devam edeceğini ve Kudüs halkının mümkün mertebede kutsallarını müdafaa etmekten geri durmayacağını vurguladı.

Siyonist işgal rejimi, Covid-19 salgını bahanesiyle uyguladığı kısıtlama önlemlerini fırsata çevirmek suretiyle, işgal mekanizmaları ile Burak Meydanı ve Mescid-i Aksa’da kazı çalışmaları yürütüyor.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de salgına bağlı ölü sayısı bin 965 artarak 516 bini geçtiABD'de salgına bağlı ölü sayısı bin 965 artarak 516 bini geçtiİsveç'te bıçaklı saldırı: 8 yaralıİsveç'te bıçaklı saldırı: 8 yaralıİşgal rejiminin sözde mahkemesi Şeyh Raid Salah’ın hücre hapsi süresini uzattıİşgal rejiminin sözde mahkemesi Şeyh Raid Salah’ın hücre hapsi süresini uzattıYunanistan'da korkutan bir deprem dahaYunanistan'da korkutan bir deprem dahaMyanmar'da darbe karşıtı gösterilere müdahale: 33 ölüMyanmar'da darbe karşıtı gösterilere müdahale: 33 ölü
SIRADAKİ HABER