HaberlerDünyaEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldi

Ekvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldi

Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden olan Bata'daki askeri üste, art arda meydana gelen patlamalarda ilk belirlemelere göre en az 20 kişi ölürken, 500 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Ekvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldi

Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan Orta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin Bata kentindeki askeri üste dün meydana gelen 4 patlamada en az 20 kişinin öldüğü, 500 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Bata kentinin Mondong Nkuantoma bölgesinde bulunan askeri kışlada meydana gelen patlamaya ilişkin Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema, kazanın dinamit ve mühimmat deposundan kaynaklandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Guinea Salud, patlama nedeniyle izinli sağlık çalışanlarına görev yaptıkları hastanelere dönmeleri talimatı verirken halkı da kan bağışında bulunmaya davet etti.

Patlamanın ardından kentte telefon hatları ve internetin kesildiği açıklandı.

Hastanelerin yaralılarla dolduğu belirtilirken televizyonlardan sık sık kan bağışı çağrıları yapılıyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER