HaberlerDünyaEkvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralı

Ekvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralı

Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden biri olan Bata'da 4 büyük patlama meydana geldi. Sağlık Bakanı Guinea Salud, 300'den fazla yaralı olduğunu, ölü sayısının ise bilinmediğini açıkladı.

Ekvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralı

Orta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin Bata kentinde meydana gelen patlamaya ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulunan Salud, patlamanın Mondong Nkuantoma bölgesinde bulunan bir askeri kışlada meydana geldiğini bildirdi.

Ölü sayısına ilişkin henüz bir açıklama yapılmazken, Sağlık Bakanı Salud, izinli sağlık çalışanlarına görev yaptıkları hastanelere gitmeleri çağrısında bulundu.

Salud, vatandaşlara hastaneye giderek kan bağışında bulunmaları çağrısını yaptı. Patlamanın ardından kentte telefon hatları ve internet kesildiği açıklandı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER