HaberlerDünyaEkvador'da hapishanelerde çıkan isyanlarda ölü sayısı 67'ye yükseldi

Ekvador'da hapishanelerde çıkan isyanlarda ölü sayısı 67'ye yükseldi

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da cezaevlerinde çıkan isyanı bastırmak isteyen polisin müdahalesi sonucu en az 67 mahkûmun öldüğü bildirildi.

Ekvador'da hapishanelerde çıkan isyanlarda ölü sayısı 67'ye yükseldi

Edinilen bilgilere göre, Guayaquil, El Turi ve Cotopaxi şehirlerinde cezaevlerinde mahkumlar ayaklandı. Polisin sert müdahalesiyle karşılaşan mahkumlar, polisle aralarında arbede yaşandı.

Her 3 cezaevine de çok sayıda güvenlik gücü sevk edilirken yetkililer, cezaevlerinde kontrolü sağlamaya çalıştıklarını bildirdi.

Yetkililer, cezaevlerinde çıkan isyanın çeteler arasındaki liderlik mücadelesinden kaynaklandığını ve 3 ayrı şehirde aynı anda başladığını açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER