HaberlerDünyaDünyanın en iyi otoyolu Birleşik Arap Emirlikleri"nde

Dünyanın en iyi otoyolu Birleşik Arap Emirlikleri"nde

Dünyanın en kaliteli otoyollarının Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nde bulunduğu bildirildi.

Dünyanın en iyi otoyolu Birleşik Arap Emirlikleri"nde
Dünyanın en kaliteli otoyollarının Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nde bulunduğu bildirildi.

Dünya Ekonomik Forumu’nun raporuna göre 1’den 7’ye kadar yapılan otoyol kalite değerlendirmesinde 6,6 puan ile BAE dünyada ilk sırada yer aldı. Toplam 148 ülkenin değerlendirildiği raporda Fransa ve Umman 6,4 puan ile BAE’nin hemen arkasında sıralamaya girdi.

Ardından 6,3 puan ile Portekiz ve her biri 6,2 puan ile Hong Kong, Avusturya, Singapur ve İsviçre geldi.
Otoyol kalitesinde Türkiye 4,9 puan aldı ve 44. oldu. Aynı puanı alan diğer ülkeler Avustralya, Güney Afrika, Tayland ve Svaziland oldu. Türkiye’yi 4,8 puan ile Kuveyt, Ürdün, Rwanda ve Panama takip etti.
Raporda en kötü yolların düşük gelirli ülkelerde olduğu kaydedildi. Avrupa’daki en fakir ülke kabul edilen Moldova, 1,7 puan ile listenin sonunda yer aldı.

Otoyol kalitesinde son sıralarda yer alan diğer ülkeler ise Gine (1,9), Timor-Leste (2), Romanya (2,1) ve Ukrayna (2,1) oldu. Bu ülkeyi Haiti, Mozambik, Moğolistan, Gabon ve Angola takip etti.

İLGİLİ HABERLER

İran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinİran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdiFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdiTrump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdiTrump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdiYunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardıYunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardı
SIRADAKİ HABER