HaberlerDünyaDünyanın en iyi korunan kurumu NSA'ye saldırı girişimi

Dünyanın en iyi korunan kurumu NSA'ye saldırı girişimi

ABD Ulusal Güvenlik Kurumu’na (NSA) araçla girmeye çalışan iki şüpheliye ateş açıldı.

Dünyanın en iyi korunan kurumu NSA'ye saldırı girişimi

NSA’in Maryland eyaletindeki merkezine yönelik bu sabah saatlerinde iki kişinin güvenlik bariyerini araçları ile geçmek istediği kaydedildi. Saldırganlardan birinin öldüğü diğerinin ise yaralı ele geçirildiği kaydedildi.

Güvenlik bariyerine çarpan araçta bulunan iki kişiden birinin, güvenlik birimlerinin açtığı ateş sonucu öldüğü öne sürüldü.

Saldırganların kimliği henüz açıklanmadı ancak olayı gerçekleştiren kişilerin kadın kılığında oldukları aktarıldı.

Dünyanın en iyi korunan birimlerinin başında gelen NSA, ABD içinde olduğu gibi dünyadaki önemli telefon konuşmalarını kaydedip depoladığı ileri sürülen bir güvenlik kurumu. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Tel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdiHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdiPeru'da 5,5 büyüklüğünde depremPeru'da 5,5 büyüklüğünde depremDünya genelinde her gün yaklaşık 1 milyon kişi Coronavirus'e yakalanıyorDünya genelinde her gün yaklaşık 1 milyon kişi Coronavirus'e yakalanıyor
SIRADAKİ HABER