HaberlerDünyaDünyada Coronavirus'e bağlı ölümlerin yüzde 20'si ABD'de yaşandı

Dünyada Coronavirus'e bağlı ölümlerin yüzde 20'si ABD'de yaşandı

Coronavirus nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı dünya genelinde 2 milyon 65 bini geçti. Son verilere göre hastalığa bağlı ölümlerin yüzde yirmisi ABD'de meydana geldi.

Dünyada Coronavirus'e bağlı ölümlerin yüzde 20'si ABD'de yaşandı

Geçtiğimiz yılın Mart ayında ilk Coronavirus vakasının saptandığı ABD'de salgına bağlı can kaybı sayısı 411 bin 486'ya yükseldi.

ABD genelinde saptanan toplam Coronavirus vaka sayısı ise 27 milyon 739 bin olarak belirtildi. Dünyada Coronavirus'e bağlı ölümlerin yaklaşık yüzde 20'si ABD'de meydana geldi.

ABD'de en fazla can kaybı 41 bin 324 kişiyle New York'ta yaşandı. Can kayıplarında New York'u California ve Texas eyaletleri izledi.

Dünyada salgın hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise toplamda 2 milyon 65 bin kişiye yükseldi.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER