HaberlerDünyaDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısı

Dünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısı

​Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ/WHO) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Covid-19 semptomlarının uzun bir süre hissedilmesine denilen "Uzayan Covid" durumuna tüm sağlık otoritelerinin azami önem vermesi gerektiğini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısı

Kluge, düzenlediği basın toplantısında "Uzayan Kovid, Dünya Sağlık Örgütü için bir önceliktir ve tüm sağlık otoriteleri için de aynı olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Covid-19'a yakalananların bazılarının yorgunluk, beyin sisi, kalp ve sinir bozuklukları da dahil olmak üzere aylarca semptom yaşamaya devam etmesinin nedeninin hala net olmadığı aktarılıyor.

Salgının başlamasından kısa bir süre sonra "Uzayan Kovid" vakalarına rastlandığını dile getiren Kluge, Avrupa ülkeleri ve kurumlarına entegre bir araştırma gündemi kapsamında birlikte çalışma ve veri toplama araçlarını ile çalışma protokollerini birleştirme çağrısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER